За ухиленнявід сплати податків на Запоріжжі розпочато понад 60 кримінальних проваджень

Співробітники податковоїміліції у поточному році викрили низку економічних злочинів, за якими розпочато61 кримінальне провадження. Більша половина з них належить до категорії тяжких,у тому числі 24 – за фактами ухилення від сплати податків і зборів в особливовеликих розмірах. На даний час до судунаправлено 15 кримінальних проваджень із обвинувальним актом. За закінченими справамипорушники відшкодували до бюджету майже 11 мільйонів завданих збитків. Досудових органів передані відповідні матеріали для звільнення від кримінальноївідповідальності. Також податковіміліціонери ліквідували два "конвертаційні центри" міжрегіональногохарактеру, у яких загальний обсяг проконвертованих злочинними групами коштівсклала близько 310 мільйонів гривень, а сума збитків перевищила 51 мільйон. Уході відпрацювання контрагентів та фіктивних суб'єктів господарювання стягнутопонад 12,6 мільйона. Крім того, викрито двафакти легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. На даний час закінченоодне досудове розслідування, матеріали у відношенні фігуранта з обвинувальнимактом направлені до суду, на майно підозрюваного накладено арешт на загальнусуму 3,8 мільйона. За фактами незаконноговідшкодування податку на додану вартість співробітники оперативних підрозділіввиявили два злочини за ст. 191 КК України. Сума ПДВ, яка перебуває підкримінальним провадженням, становить 1,2 мільйона.