Підприємство-платникєдиного податку перевищив граничний обсяг 5 млн. грн. Які наслідки?

Платники єдиного податку третьої групи (юридичніособи), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу 5 млн.грн., до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у подвійномурозмірі ставок, визначених п. 293.3 ст. 293 Податкового кодексу, а такожзобов’язані перейти на сплату іншихподатків і зборів, встановлених Податковим кодексом. Як визначено п. 293.3 ст. 293 Податкового кодексу,відсоткова ставка єдиного податку для платників 3-ї групи встановлюється у розмірі: - 3% доходу – у разі сплати ПДВ; - 5% доходу – у разі включення ПДВ до складуєдиного податку. Отже, до суми перевищення граничного обсягузастосовуються ставки 6%, якщо платник єдиного податку зареєстрований платникомПДВ, або 10%, – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку. У разі перевищення протягом календарного рокувстановленого обсягу доходу платниками єдиного податку третьої групи (5 млн.грн.), – необхідно перейти на загальну систему оподаткування з першого числамісяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося такеперевищення. Заява про відмову від застосування спрощеноїсистеми оподаткування подається не пізніше 20 числа місяця, наступного закалендарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу. У разі якщо платник єдиного податку не подає заявипро відмову від спрощеної системи оподаткування добровільно, реєстраціяплатником єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєструплатників єдиного податку за рішенням фіскального органу, прийнятим на підставіакта перевірки, - з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якомудопущено порушення. Зазначена норма передбачена абз. другим п.п. 3 п.293.8 ст.293; п 3) п.п. 298.2.3 ст. 298; пп. 3 п. 299.10 та п. 299.11 ст. 299Податкового кодексу України.