Митникипередали Запорізькому обласному краєзнавчому музею раритетний патефон

Запорізька митниця ДФСпередала до обласного краєзнавчого музею патефон ПТ-3, виготовлений на початкуХХ століття. Раритетний музичний програвач у минулому році громадянин Туреччининамагався незаконно вивезти за межі України. Митники попередили його спробу уміжнародному аеропорту м. Запоріжжя. Як повідомив начальникЗапорізької митниці ДФС Олексій Мужев, вилучений патефон обмежений допереміщення через митний кордон України відповідно до ст. 373 Митного кодексуУкраїни, Закону України від 21 вересня 1999 року № 1068 «Про вивезення,ввезення та повернення культурних цінностей» та Інструкції про порядокоформлення права на вивезення культурних цінностей та контролю за їхпереміщенням через державний кордон України, затвердженої наказом Міністерствакультури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року № 258. Рішенням Ленінськогорайонного суду патефон був конфіскований в дохід держави. На підставі рішенняЕкспертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених абоконфіскованих культурних цінностей визначено його місце постійного зберігання –Запорізький обласний краєзнавчий музей. Тож незабаром запоріжціта гості міста зможуть познайомитися ще з одним цікавим експонатом обласногокраєзнавчого музею.